Szeptember 29.
A kávé világnapját minden évben szeptember 29-én ünnepeljük.
Hivatalosan 2009 óta, bár a kezdeményezés még a nyolcvanas években indult Japánból, de ekkor még nem nevezték hivatalosan is a kávé világnapjának.
Szeptember 29-én ünnepeljük a kávé világnapját
Hivatalosan 2009 óta, bár a kezdeményezés még a nyolcvanas években indult Japánból, de ekkor még nem nevezték hivatalosan is a kávé világnapjának.
Sokan elképzelni sem tudják, hogy addig, amíg a csészéjükbe kerül a gőzölgő, friss kávé, mekkora utat tesz meg a termelőtől elindulva.
Sok esetben ez több, mint 10.000 km-t jelent, s mivel a kávé a világon legalább 125 millió embernek ad munkát, és a víz után a második leggyakrabban fogyasztott ital, igazán érdemes arra, hogy 1 évben egyszer, szeptember 29-én megünnepeljük a világnapját.
Annál is inkább, mert a kávé szó szerint behálózza az egész világot.
Szeptember 29. Magyarországon
A kávé világnapja már nálunk is egyre népszerűbb ünnep, szeptember 29-én egyre többen "emlékeznek" meg róla, úgy a kávézók, mint a kávéfogyasztók részéről. Talán nem is meglepő ez, hiszen 10 magyarból 8 rendszeresen fogyaszt kávét. Nálunk sokáig a kotyogón lefőzött jó erős feketét itta mindenki, aztán ahogy a világ és a lehetőségek is megnyíltak számunkra, egyre elterjedtebbek lettek a filteres, majd a kapszulás kávéfőzők, kávégépek és az instant kávék is.
A magyarok átlagosan napi 2,6 csésze kávét isznak, és a többség számára elképzelhetetlen, hogy a napját ne a rituálisan elfogyasztott kávéjával indítsa. Sokan isznak a munkahelyükre érkezve is, majd az ebéd utáni órákat is kávéval dobják fel, s a délutáni, kávéházi beszélgetéseknek is elengedhetetlen kelléke a kávé.
Egyértelmű tehát, hogy a kávé nekünk magyaroknak is a mindennapok részét képezi. Ünnepeljünk hát mi is szeptember29-én ,- mi mással- egy csésze frissen főzött kávéval!